Miuziklas

Miuziklas "Don Bosko"

Koncertai
2014-12-09 18:00
Kaina 0.00 €
Renginys pasibaigęs

Miuziklas
„DON  BOSKO“
Achille Oliva ir Alessandro Aliscioni /Italija/

Gruodžio 9 d. 18:00
Kėdainių arena

 

Bilietų kaina nuo 28 Lt / 8.11 Eur

Bilietai grąžinami iki spalio 31 d.

Šv. Kun. Giovanni Bosco (Jonas Bosko) gimė 1815m. rugpjūčio 16 d. netoli Turino (Italija), valstiečių šeimoje. Įkūrė  šv. Pranciškaus Salezo (saleziečių) draugiją, Marijos Krikščionių Pagalbos dukterų institutą ir Saleziečių bendradarbių sambūrį.  Mirė 1888 m. sausio 31d. Turine. Paskutiniai jo žodžiai buvo:“ Darykime gera visiems, nieko neskriauskime! Pasakykite mano auklėtiniams , kad lauksiu jų visų danguje“. 1934m. paskelbtas šventuoju. Po savęs jis paliko 58 saleziečių namus su 1049 saleziečiais.

Šiandien visame pasaulyje (taip pat ir Lietuvoje) darbuojasi apie 16 000 saleziečių, 14 000 Marijos Krikščionių Pagalbos dukterų ir  300 000 saleziečių bendradarbių 128 pasaulio valstybėse. Visame pasaulyje išplitusi saleziečių šeima šiandien moko, auklėja ir ruošia gyvenimui apie 2 milijonus vaikų ir jaunimo.  Šv. Kun Jonas Bosko yra jaunimo,  jaunų darbininkų,  auklėtojų ir katalikų mokytojų globėjas.

„Nusprendėme sukurti miuziklą apie  kunigą  Joną Bosko, nes jo asmuo,  intuicija, bei pedagoginis palikimas yra be galo aktualūs“ . Taip kalbėjo šio miuziklo organizatoriai.
 

Jau prieš šimtą penkiasdešimt metų  italų kunigas Giovanni Bosco (Jonas Bosko) svajojo apie vaikų ir jaunimo teises... teises tų, kurie nuo pat ankstyvos vaikystės buvo išnaudojami kaip maži vergai... .Jo sukurta ir įgyvendinta pedagoginė „Saugojamoji sistema“ studijuojama ir praktikuojama visuose penkiuose pasaulio kontinentuose.

Kunigo Bosko aktualumą šiandienos auklėjimui liudija ir nuolatinis jo pradėtos veiklos plitimas, bei viso pasaulio tikinčiųjų (ir ne tik) jam rodoma pagarba.

Kai jaunimas nerūpėjo nei Bažnyčiai, nei visuomenei, kai liaudis buvo nušalinta nuo visuomeninės ir politinės veiklos, o pasauliečiai nelaikomi Dievo tautos evangelizavimo bendradarbiai, kunigas Bosko kaip tik į juos ir atkreipė dėmesį.

Daug kalbama apie kun. Bosko krikščionišką žmogiškumą ir jo auklėjamąją sistemą. Šiandien, iš laiko perspektyvos,  cituodami  popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius galime sakyti, kad auklėjant jaunuolį geru krikščioniu ir garbingu piliečiu (toks buvo šio šventojo auklėjimo moto), ugdomi teisingumo ir taikos siekiantys ir aktyviai bei atsakingai į visuomenę įsijungiantys jaunuoliai.

Kunigas Bosko, paprastai ir suprantamais žodžiais kalbėdamas apie Evangelijos vertybes – taip, kaip jam kalbėdavo mama Margarita – ugdė savo jaunuolius vyrais, gebančiais deramai gyventi savo laiku ir atsakingai  ruoštis ateičiai.

Kunigo Bosko asmens ir jo pedagoginės sistemos neblėstantis, bet vis besiplečiantis populiarumas liudija, kad jis tebėra toks aktualus, tartum būtų mūsų šimtmečio žmogus, o jo siekiai tebėra pranašiški ir turi ateitį.

Šiandien, kai  įstatymai  surašyti labai gražiai ir protingai,  o visuomenė  gyvena taip, tarytum nebėra absoliučių vertybių, kunigas Bosko, kaip ir anuo metu, gali mums padėti rasti teisingas įžvalgas ir būdus, kaip pasiekti ir prakalbinti jauno žmogaus širdį .

„Tai buvo kunigas, kuris gyveno kartu su žmonėmis jų vargais ir rūpesčiais. Tikras Dievo darbininkas. Visais įmanomais būdais stengėsi apsaugoti jaunuolius nuo blogio. Kunigas, pedagogas ir tikrų vertybių puoselėtojas.  Didis  paprastos širdies ir nepaprasto nuolankumo žmogus.“  Miuziklas ir skiriamas šiam didžiam Italijos ir viso pasaulio jaunimo mylimam kunigui kurio 200 gimimo metines minėsime 2015 metais.

Ta ypatinga proga per visą pasaulį keliauja Šv. Kun Jono Bosko karstas su jo kūno relikvija.  2014 m. kovo 1-15 dienomis šventojo relikvijos keliavo taip pat ir per  Lietuvą ir aplankė  pagrindines mūsų šalies vyskupijų katedras bei kitas mūsų kraštui brangias vietoves.

Popiežius Jonas Paulius II , šventąjį kun. J. Bosko oficialiai  pavadino jaunimo Tėvu ir Mokytoju.

Muzikos autoriai – Alessandro Aliscioni,  Achile Oliva

Scenarijaus autoriai – Renato Biagioli, Piero Castellacci

Režisierius – Nerijus Petrokas

Scenografas – Sergejus Bocullo

Choreografas – Aleksandras Jankauskas

Choro meno vadovas – Rolandas Daugėla

Kostiumų dailininkė – Rasa Petrulytė

 

Veikiantieji asmenys ir atlikėjai:

Don Bosko – Egidijus Bavikinas;

Piktasis  - Liudas Mikalauskas;

Kardinolas – Liubomiras Laucevičius;

Marija – Karina Krysko-Skambinė;

Mama Margarita – Doloresa Kazragytė;

Sekretorius – Artūras Sužiedėlis;

Sesuo Marija Mazzarello – Kristina Siurbytė;

 

Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras  „Cantate Domino“;

Grupė "Roxy Five". Vad. Juratė Miliauskaitė;

Choreografinė trupė: Kauno choreografijos mokyklos auklėtiniai  ir AK Dance Studio.

Informacija

  • Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
  • Įėjimas į areną: nuo 17.00 val.;
  • Įėjimas į salę: nuo 17.30 val.;
  • Bilietų kainos: 28, 38, 48, 58, 63 Lt (kainos su mokesčiais);
  • Bilietų kainos Eur: 8.11 Eur, 11.01 Eur, 13.9 Eur, 16.8 Eur, 18.25 Eur (kainos su mokesčiais);
  • Nuolaidos: moksleiviams, senjorams (su pažymėjimu) - 10 %;
  • Nemokamai: vaikai iki 5 metų neužimantys papildomos vietos ir su vienu iš tėvų;
  • Svarbi informacija: Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu;
  • Bilietų rezervacija internetu negalima likus mažiau nei 48 val. iki renginio pradžios;
  • Bilietai internetu į renginį neparduodami likus mažiau nei valandai iki renginio pradžios;
  • BILIETAMS YRA TAIKOMI MOKESČIAI. Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami;
  • TicketMarket.lt Bilietų kasos KėdainiuoseKėdainių arena (I-V 15.00 - 17.00 val.).

Organizatorius: VšĮ "Šou imperija"

Daugiau informacijos visą parą: tel. 1588 (2 Lt/min. / 0,58 Eur/min)

ORGANIZATORIUS

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
JUS TAIP PAT GALI SUDOMINTI