Sarkazmo Tyrimai #5. Algis Ramanauskas Greitai ir Rimas Šapauskas aka Peliukai. Moderuoja Giedrius Drukteinis / „Šiaulių naktys XIV“

Sarkazmo Tyrimai #5. Algis Ramanauskas Greitai ir Rimas Šapauskas aka Peliukai. Moderuoja Giedrius Drukteinis / „Šiaulių naktys XIV“

Koncertai
2024-08-27 21:00
Kaina 0.00 €
Renginys pasibaigęs

Šiandien iš laiko perspektyvos žvelgdamas suprantu, kad be tam tikrų aplinkybių „Radioshow“ nebūtų atsiradęs. Jis gimė iš neapykantos kaimietiškam bukumui. Dvejus metus mokiausi vienoje Vilniaus sporto mokykloje-internate. Ten buvo tamsių, piktų žmonių, nepratusių nuleisti vandens tualete, nes jie darydavo į long drop’ą. Galiu atleisti kvailumą, bet ne agresyvų. Tie žmonės tapo mano personažais.
Rimas: Mano veikla buvo susijusi su muzika – rašiau vienam laikraščiui, dirbau televizijoje, radijuje. Man iš karto buvo juokinga, kai Algis tiesioginiame eteryje pradėjo skambinti Martynui Starkui ir kvailioti. M-1 bandė mane persivilioti pas save, o „Radiocentras“ persiviliojo Algį. Pasiūlė daugiau pinigų – gal 500 „meškų“, dabar tai būtų maždaug pusantro euro. Gavom žalią šviesą dviese varyti vakarais. Mūsų personažai sakydavo: „Tęsiame savo radijo šou.“ Sakau: geras pavadinimas. Taip gimė „Radioshow“.

Rimas Šapauskas Foto autoriaus
Po „Radiocentro“ likimas juos blaškė į „Ultra Vires“ radiją, humoro laidose „Bentski šou“,... „Radioshow“ per LTV, pereita į LNK, po pirmo sezono suorganizuotas „Durnių maršas“ – keliauta per Lietuvą su kitais humoristais, iš LNK dėl ambicijų karo išeita dviem sezonams į BTV.
1999–2001-uosius praleistas laikas TV3 laidoje „Be tabu“, po metų, grįžta į LNK ir kūria laidą „Orbita“. Ji iš esmės buvo „Radioshow“, tik lėles pakeitė aktoriai – pasirodėme jau patys Algis ir Rimas. Jiems reikėjo peržengti psichologinį barjerą, buvo pripratę prie lėlių, neįsivaizdavo savęs komedijos aktoriais. Bet ėmė ir padarė, Ramanausko su Šapausku personažai buvo labai geri.
Ką tik sakėte, kad tai buvo menas.
Algis: Mes buvom sovietmečio žmonės. Su baltu pavydu žiūriu į dabartinius komikus kaip Mantas Katleris ar Mantas Stonkus – jie verslininkai, ir tai gerai. Mes su Šapausku geriau pasiautėdavom iki ryto ir nekurdavom jokių planų. Būtume gerai uždirbę, jei vadybininkas būtų liepęs: „Klausykit, šūdžiai, kad iki rytojaus būtų dešimt minučių juokingos medžiagos, nes po mėnesio mūsų laukia „Siemens“ arena.“ Mes to neturėjom. Gyvenom ta diena. Nesupratom, kad šou versle gali ne tik linksmintis, bet turi ir dirbti. Kita vertus, tuomet ir oras dar neturėjo to monetizacijos kvapo.
 
Rimas: Mums su Algiu buvo faina juokauti, iš to gimė populiarus dalykas. Kai 1995-aisiais įrašėm pirmą kasetę „Unplugged“, išplatinom tik tarp draugų. Netrukus ją perrašinėjo visi, kas tik norėjo. Nesitikėjome tokio populiarumo, dar labiau – kad tai taps reiškiniu. Reitingai, koncepcija, rinkodara – tokiomis sąvokomis nemąstėm. „Radioshow“ pasileido ir tiesiog nuėjo. Ir vėliau, kurdami televizijos laidas, nesijautėme dideliais verslininkais, svarbiausia buvo, kad mums patiktų. Taip, gal būtume daug užsidirbę, bet gal, pavertę savo veiklą verslu, būtume sulaukę visai kitokio dėmesio ir atsidūrę kalėjime. Menas mus išgelbėjo.
Apie tai ir dar daugiau renginyje…
Ką apie juos kalba televizijos laidų vedėjas Rytis Zemkauskas:

Vienas geriausių kultūros įvykių
„Radioshow“ buvo keliomis galvomis aukščiau už visą tuometį satyros ir humoro pasaulį Lietuvoje. Dėl to iš pradžių ir kilo triukšmas, nes žmonės buvo priblokšti, dauguma nebuvo matę britų komikų grupės „Monty Python“, nežinojo aktoriaus Johno Cleese’o kūrybos. Drįstu sakyti, kad „Radioshow“ buvo geriausia šio žanro programa Rytų Europoje, puikiai deranti geriausių britų ir amerikiečių humoro kontekste, nestokojanti aštrios visuomenės socialinės kritikos, aukšto kūrybinio lygio bei novatoriškumo.
„Radioshow“ pasisėjo po kitas humoro laidas – net tas, kuriose Algis ir Rimas nedalyvaudavo. Jie iš pat karto nebuvo provincialūs. Šiandien „Radioshow“ girdime jaunų komikų stand up’eriuose, podcast’uose, „Dviračio šou“. Svarbiausia, nepamirškime: toks reiškinys keičia ir literatūrą.
Be to, talentingai sukurta ir vizualinė „Radioshow“ dalis, nes prisidėjo klasikinę meno istoriją, fotografiją ir teatrą išmanantys žmonės. Skambėjo originali specialiai Algio sukurta muzika! Algis ir Rimas – vieni geriausių balso aktorių (mes šią sąvoką pamirštam), kuriuos kada nors ir kur nors esu girdėjęs. Man atrodo, kad tie, kurie sakydavo, kad „Radioshow“ – kažkoks nepraustaburnių siautėjimas, tik pademonstruodavo, kad priklauso praeitam amžiui. Man – tai vienas geriausių kultūros įvykių Lietuvoje.“
DABAR jie PELIUKAI…

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos netaikomos

Renginio trukmė 96,43 min.

Petrauka nėra

Nemokamai vaikai nemokamai neįleidžiami

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami, nebent nurodyta kitaip renginio aprašyme.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
JUS TAIP PAT GALI SUDOMINTI